Ekoškola slaví - tadádá

23. 10. 2006 jsme sestavili první pracovní tým a začali usilovat o titul Ekoškola.

Menu pro změnu

Naše škola je zapojena do nového projektu s názvem Menu pro změnu. Tento projekt probíhá za podpory EU a České rozvojové agentury v devíti zemích EU. V ČR má jeho realizaci na starosti analytické centrum Glopolis a Sdružení Tereza. Hlavním tématem projektu je zodpovědná spotřeba potravin.

Ekoškola v přírodě

11. 10. 2016 si studenti procvičili znalosti ze zdravovědy a ochrany obyvatel za mimořádných událostí. Plnili ještě další úkoly, které pro ně připravil ekotým.

Exkurze ke Flekům

3. 10. 2016 navštívili studenti F3. pivovar U Fleků.
Kromě historie pivovaru i zdejších sládků či majitelů Skřemence, Pštrossa a Flekovského jsme vyzvěděli, proč je na Flekovských hodinách medvěd brtník. Tak se totiž jmenuje současný majitel.
Překvapila nás informace, že zatímco pivovar je jeden z nejmenších v Praze, hospoda je největší pražskou hospodou vůbec. Disponuje 1200 místy.
Flekovské pivo je tradičním a cizinci oblíbeným biopivem. Neobsahuje žádné konzervanty, stabilizátory ani umělá barviva. Všechny suroviny jsou z ČR.
Není ani pasterizované. Prostě se uvaří a hned vypije:-)

ZŠ Mládí

ZŠ Donovalská