Schůzka ekotýmu

Ekotým se sešel na své pravidelné schůzce, kontroloval plnění minule uložených úkolů a připravil prezentaci na Den otevřených dveří.

Na závěr schůzky členové ekotýmu vyplnili minianketu "Jaký je váš vztah k cigaretám?".

Den otevřených dveří

6. 11. 2019 jsme u příležitosti Dne otevřených dveří prezentovali naše oblíbené téma "Menu pro změnu". Děvčata z ekotýmu připravila informační panely a ochutnávku jídel pro vegetariány a vegany.

Světový den Ekoškol

7. 11. 2019 celá škola oslavila Světový den Ekoškol. Ekotým připravil "zelený den" a soutěž tříd o největší počet studentů v zeleném:-)

Součástí oslavy bylo vegetariánské menu ve školní jídelně.

Kvalita potravin

Kvalitou potravin se zabývali studenti v rámci laboratorních cvičení. Dokazovali přítomnost kyseliny glutamové v polévkách a v různých kořenících směsích, kontrolovali množství soli v chipsech, solených arašídech a dalších "pochoutkách".

Studentská odborná konference
Masarykovy střední školy chemické

Studentská odborná konference se konala 20. 11. 2019 v posluchárně Ústavu makromolekulární chemie AV ČR v. v. i. Praha 6 – Petřiny, Heyrovského náměstí 2.

Ekology zaujala práce Standy Vojtíška z F4. na téma: Hodnocení kvality povrchové vody v Krkonoších - lokalita toku Úpy.