Mezinárodní den dětí

Se třídou K2.B jsme připravili a zrealizovali speciální laboratorní cvičení pro studenty 1. ročníků k Mezinárodnímu dni dětí.
Pomocí experimentu jsme prváky seznámili se škodlivostí solení silnic.
Dále si studenti vyzkoušeli elektrolýzu, která je jednou z možných příprav paliva budoucnosti – vodíku.

Pěstujeme afrikány

Rozhodli jsme se vylepšit prostředí školy a pěstujeme afrikány:-)

Afrikány jsou velmi vděčné rostliny, které nejenže se snadno pěstují, ale také ochraňují naši zahradu před škůdci, přilákávají na zahradu motýly a včely a některé druhy se dají použít i v kuchyni:-) Pokus začal 15.5. Zaseli jsme 3 druhy afrikánů a pečlivě jsme sledovali, jak jednotlivé druhy klíčí.

23.6. se objevil první květ:-)

Sbíráme plechovky

Testovali jsme, jak se změní objem sesbíraných plechovek před a po sešlapání. 6 plných pytlů plechovek kluci vysypali na dvoře, pečlivě je sešlapali a nasypali zpět do pytlů. Zůstaly jim 3 prázdné pytle a jeden poloprázdný.

Botanická zahrada

29. 6. 2023 se studenti .. ročníku vypravili na ekologickou vycházku do Botanické zahrady.