Revitalizace rybníků na Vrchotojanovicku

Studenti Z2. s prof. Mucalou byli 29. 6. 2010 na výletě v krajině mezi Olbramovicemi a Vrchotovými Janovicemi. Zvlněná krajina se zalesněnými pahorky není sice rybníkářský kraj, ale rozumné hospodaření s vodou v krajině přivedlo hospodáře k založení řady rybníků a rybníčků mezi poli a lesy. Na snímku je jeden z rybníků v kraji a rybník v zámeckém parku, kde právě probíhalo jeho odbahnění.

ZOO Praha

25. 6. 2010 studenti Z2. s prof. Mucalou navštívili ZOO Praha a "naši" veverku.

Chemohrátky pro základní školy

Ve dnech 8. a 9., 15., 22. a 23. června 2010 jsme uspořádali chemohrátky pro žáky základních škol. Této akce se zúčastnilo 107 žáků ze 3 základních škol. Žáci čistili vodu destilační metodou , měřili její hustotu, zkoumali vlastnosti chemických prvků i aktivního uhlí a seznámili se se zásadami bezpečné práce v laboratoři.

Opouštějí nás:-((

Mezi naše nejaktivnější ekology patřili studenti F4., Z4. a L4. Děkujeme za pomoc při mnoha akcích a přejeme hodně ekologických úspěchů v dalším životě.