Den Země s AVČR 2011

28. 4. 2011 si studenti F4. s prof. Veverkovou prohlédli Geopark Spořilov a připravené názorné modely geologických procesů.

Den stromů - ekologická vycházka

U příležitosti Dne stromů zkontrolovali studenti C1.B s prof. Kohoutovou 27. 4. 2011 stav našeho dubu.

22. 4. - Den stromů

Studenti Z3. s prof. Kohoutovou se v rámci předmětu životní prostředí zabývali problematikou skleníkového efektu. Studentům "vyrostl" strom s touto tématikou.

Botanická zahrada

18. 4. 2011 navštívili studenti tříd A2., F2. a L3. Botanickou zahradu v Tróji. S využitím svých biologických znalostí plnili úkoly podle pracovních listů. Za organizaci akce děkujeme prof. Vojtíškové.

Cementárna Radotín

18. 4. 2011 se studenti tříd A3. a F3. zúčastnili exkurze do cementárny v Radotíně. Společnost Českomoravský cement je největším výrobcem cementu v tuzemsku a vynakládá značné prostředky na změnu technologií a ekologickou modernizaci zařízení. Studenti si prohlédli sklad materiálu, drtiče a třídiče, cyklónové předehřívače, rotační pec a zásobní sila.

Sponzorujeme a adoptujeme zvířata v ZOO Praha

6. 4. 2011 jsme se opět stali adoptivními rodiči ORLA BĚLOHLAVÉHO a sponzory GORILY NÍŽINNÉ.

Podporujeme zdravý životní styl

2. 4. 2011 jsme zase pomáhali jako dobrovolníci při Hervis 1/2Maratonu Praha. Akce se zúčastnilo 46 studentů, 4 absolventky a 4 přátelé Ekoškoly:-).