Ekokodex

Členové ekotýmu upravili školní ekokodex.

Podporujeme zdravý životní styl

Do sportovního areálu Ladronka se vypravili studenti C1.B s prof. Kohoutovou a Valentovou zajezdit si na "in-linech".

Mezinárodní den proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi

26. červen je jako Mezinárodní den proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi každoročně připomínán OSN.

22. června 2011 se touto tématikou zabývali studenti C1.B s prof. Kohoutovou a Valentovou. Prováděli důkazy některých složek tabákového kouře. Po ukončení pokusů pozorovali zachycený páchnoucí hnědý dehet, obsahující desítky jedovatých rakovinotvorných látek.

Chemohrátky pro základní školy

Ve dnech 6., 9., 20. a 24. června 2011 jsme uspořádali chemohrátky pro žáky základních škol. Této akce se zúčastnilo 70 žáků ze 3 základních škol. Žáci čistili vodu destilační metodou , měřili její hustotu, zkoumali vlastnosti chemických prvků i aktivního uhlí a seznámili se se zásadami bezpečné práce v laboratoři.