I nadále sbíráme víčka:-)

V letošním roce chceme sběrem víček pomoci malému Hynkovi.

2. 2. 2015 jsme odeslali 14517 nasbíraných víček.

Ekologie ve výuce

Studenti 3. ročníku s prof. Vrzáčkovou v předmětu ZEK (základy ekologie) vytvářeli postery a prezentace na zadané téma.

Exkurze - Zentiva

5. února jsme navštívili Zentivu (společnost skupiny Sanofi) v Praze v Dolních Měcholupech. Z úvodní, velmi zajímavé přednášky Dr. Mrvové jsme se dozvěděli, že prababičkou dnešní Zentivy je lékárna U černého orla.
Pak jsme nahlédli do provozu výroby pevných lékových forem, kde jsme byli seznámeni s různými třídami čistoty. Z toho vyplývaly zajímavé převleky i s čepičkami:-) Omrkli jsme výrobu tablet a potahovaných tablet (obduktet), viděli jsme navažovny, výrobní zařízení i adjustaci léků.
Poslední částí exkurze byla návštěva laboratoří. Viděli jsme různé chromatografy, spektrometry a jiné přístroje. Exkurze byla zakončena malým občerstvením:-)

ZŠ Mikulova

ZŠ Na Hanspaulce