Náš strom s příběhem

Na únor vyhlásil ekotým "pátrání po historii našeho stromu" a tady jsou výsledky:

V pátek 27. 4. 2007 zasadili studenti a jejich profesor, Zlatý Ámos 2007, Ivan Sedlák, lípu v Praze na Petříně.

Dětská tisková agentura vydala 27. 4. 2007 zprávu:

„Kéž rosteš ke slávě našeho ústavu“ popřál novému stromu, který zdobí pražský Petřín, Zlatý Ámos 2007 prof. Ivan Sedlák. Se studenty Masarykovy střední školy chemické z Prahy 1 vysadil nedaleko sochy Jana Nerudy novou lípu srdčitou. Je to pětiletý stromek, vysoký asi 5 metrů, obvod kmene má 14 centimetrů. Samotné vysazení stromu odborně provedli místní zahradníci. Studenti přispěli padesáti litry vody, které na malou slavnost přinesli v PET lahvích.

„O lípu se bude starat náš školní ekotým. Máme rozpis služeb a budeme ji chodit pravidelně zalévat,“ říká koordinátorka projektu Ekoškola Ing. Dagmar Kohoutová. „Studenti slíbili, že na naší lípu nezapomenou ani v době letních prázdnin“ doplňuje ředitel školy Ing. Jiří Zajíček.

Nový strom na Petříně najdete kousek od sochy Jana Nerudy, vpravo od cesty. Je označen nápisem
Tento strom vysadili studenti Masarykovy střední školy chemické, Křemencova 12, Praha 1.

Play Fair

Prof. Jušková nám napsala:

První školní den roku 2007/08 navštívila náš strom celá škola. Byla to největší společenská událost v dosavadním životě našeho stromu. Pravidelně ho navštěvují menší třídní kolektivy. V prvních měsících života ho návštěvníci přicházeli zalévat. Později přeměřovali jeho kmen, aby zjistili, jak prospívá. Onoho polojasného letního dne, 3. září 2007, se studenti i učitelé shromáždili okolo naší lípy a po projevu pana ředitele vypustili nad petřínský vrch okolo tři sta barevných balonků s nápisem Play Fair. Čestným hostem byl úřadující Zlatý Ámos, Ing. Ivan Sedlák, který jako pravý korunovaný monarcha ve vlídné řeči oslovil žactvo i učitele a zahájil školní rok.

Naši lípu pravidelně navštěvujeme a sledujeme její růst.

Studenti Z3. navštívili naší lípu na Petříně.
27. října 2007 uplyne 6 měsíců od jejího slavnostního vysazení. Lípa zdárně roste a na obvodu kmene "přibrala" 0,5 cm!

A všichni se s ní chtějí vyfotit a vylepšit její pitný režim:-)
2007 - 2016

Lípa roste a sílí

Naše lípa s příběhem

Společnost MITAS

10. 2. 2016 navštívili studenti F3.A s prof. Kohoutovou firmu Mitas a.s.. Viděli výrobu pneumatik od přípravy surovin, míchání, přípravu polotovarů pro výrobu, vulkanizace, až po dokončovací práce a kontrolu kvality. Při výrobě pneumatik se využívá regenerát z pneumatik použitých. Je to tedy vlastně recyklace pneu.

Invazní rostliny ve výuce

Problematikou invazních rostlin se zabývají studenti A3. a F3.A s prof. Hyklovou při ZEKu (základy ekologie).

ZŠ Bohnice

ZŠ Chodov