Projekt "Prostředí"

Clean Up the World - Ukliďme svět!

Clean Up the World (Ukliďme svět!) je mezinárodní kampaň, v jejímž rámci jednotlivci a skupinky dobrovolníků na celém světě pořádají akce zaměřené na úklid, zlepšení a ochranu životního prostředí.
Ve spolupráci s Ing. Čermákovou z Magistrátu hl. m. Prahy a zaměstnanci firmy Vojanovy sady spol. s r.o. jsme vyrazili 19. září 2007 uklidit Střelecký ostrov. Počasí nám přálo, práce nás bavila a dobrý skutek nás zahřál u srdce:-) Akce se zúčastnili studenti L4.

Škola plná draků

V rámci programu "Prostředí školy" připravili studenti L2. v předmětu průmyslové výtvarnictví několik draků a vyzdobili nám schodiště. Dík patří akademické malířce Marii Burešové.

Ekologicky šetrné čisticí prostředky

V laboratorních cvičení jsme začali používat ekologicky šetrné čisticí prostředky firmy Zenit, spol. s r. o. Čáslav.

Lena natur
Real creme

O sýkorce na sportovním kurzu

autor Bára Vanišová, Lidka Rybářová obě Z2.

Slunce stálo vysoko nad hlavou a tráva na polích tiše šuměla. Kroky nepočetné skupinky se stáčely k jihu, když v tom se ozval hlasitý výkřik.
„Co se stalo?“ optala se Lidka, která šla za křičící dívkou. Obě pak hledaly společně v trávě, dokud nenašly malou sýkorku, která se dívek ani trochu nebála. Lidka vzala ptáčka do dlaní a pokračovala dál.

Miliarda stromů pro planetu Zemi

V pátek 27.4.2007 zasadili studenti a jejich profesor, Zlatý Ámos 2007, Ivan Sedlák, lípu v Praze na Petříně.

Vysazením stromu členové Ekotýmu reagovali na výzvu OSN Miliarda stromů pro planetu Zemi. Jejím cílem je během roku 2007 vysadit na celém světě nejméně miliardu stromů.

Lípu Zlatý Ámos 2007 se studenty vysadil kousek od spodní stanice lanovky u sochy Jana Nerudy.

Ke 26. 4. 2007 bylo v České republice vysazeno celkem 112 260 stromů a následující den přibyl další - ten náš:-))

Jsme adoptivní rodiče!!!

19. března 2007 jsme se stali adoptivním rodičem
KOMBY UŠATÉ!