Gratulujeme - právě jste otevřeli stou aktualitu na našem webu:-)

Nic sice nevyhráváte, ale můžete dál sledovat naše úspěšné akce:-)

Eko ve školce

Studenti 3. ročníků se s prof. Hyklovou vypravili do MŠ Velvarská a zahráli si s dětmi vyrobené ekohry.

Exkurze

Studenti F2. s prof. Novotnou navštívili sběrný dvůr ve Vysočanech, kde se dozvěděli, co se děje se tříděným odpadem, jaké firmy a státy si ho odvážejí a zpracovávají. Také viděli linku na třídění papírového odpadu.

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy

2. 5. 2016 navštívili studenti 2. ročníků a K3. Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy, kde pro ně byla připravena komentovaná prohlídka areálu. Průvodce studentům ukázal chovy ptáků a hlodavců, ve venkovních expozicích bylo možné vidět např. klokany, emu, lamy a ve skleníku v teráriích např. krajtu, anakondu, nebo i krokodýla a kajmanku supí. V druhé části si studenti sami prohlédli areál Stanice přírodovědců, který zahrnuje mimo jiné alpskou vegetaci a léčivé rostliny.

A nyní sledujte, co stíhají studenti F2. s prof. Kohoutovou

Bioplynová stanice Mořina – moderní a čistý způsob výroby elektřiny

Seznámili se se zpracováním zemědělského odpadu na bioplyn.

Sklárna Nenačovice

Navštívili malou rodinnou sklárnu s malosériovou ruční výrobou.

Sběrný dvůr Praha 6

Prohlédli si provoz sběrného dvora pro odběr velkoobjemového odpadu z domácností.

Podporujeme zdravý životní styl

Volkswagen Maraton Praha - 8. 5. 2016

8. 5. 2016 jsme opět pomáhali jako dobrovolníci na 2 občerstvovacích stanicích. Akce se zúčastnilo 34 studentů a 26 absolventů s prof. Valentovou.

Při akci se nám podařilo nasbírat 843 víček:-)

Exkurze 3. ročníků

Studenti 3. ročníků s prof. Valentovou navštívili:

a) Společnost Mitas a.s.

b) Spalovnu Malešice

c) Společnost Synthos Kralupy a.s.

Lovochemie

Studenti s prof. Zvěřinou navštívili společnost Lovochemie, a.s., která je největším výrobcem hnojiv v České republice.