Studentská odborná konference
Masarykovy střední školy chemické

Studentská odborná konference se konala 21. 11. 2018 v posluchárně Ústavu makromolekulární chemie AV ČR v. v. i. Praha 6 – Petřiny, Heyrovského náměstí 2

Kamil Zach, Čeněk Fouček, F3.
Sborník laboratorních úloh s ohledem na životní prostředí
pro střední chemické školy a gymnázia
Školitel: Ing. Zita Valentová, MSŠCH Praha

Gratulujeme:-)

Potraviny a můj život

14. 11. 2018 se členové ekotýmu s prof. Hofmanovou zúčastnili workshopu na téma "Potraviny a můj život".

A co nám o něm napsali? Rozdělili jsme se na skupinku bezdomovců, studentů, střední třídu a boháče. Učili jsme se hospodařit s jídlem a s vydělanými penězi, a pokud nám zbylo, mysleli jsme i na ty chudší. Seznámili jsme se s komoditními lednicemi, kam mohou lidé, kteří mají nadbytek jídla, nějaké přebytky odložit. V naší hře to bylo zábavné. Ale pochopili jsme, že v reálném životě to tak zábavné asi nebude. Seminář byl zajímavý a rozhodně poučný.

Menu pro změnu

U příležitosti Dne otevřených dveří jsme prezentovali naše oblíbené téma "Menu pro změnu". Členové ekotýmu připravili informační panely a ochutnávku jídel pro vegetariány a vegany.

Fotoakce pokračuje

Do fotoakce "Máme rádi zvířata" se zapojují studenti i učitelé:-)