Zdravý životní styl

Sportisimo 1/2Maraton Praha 2019

6. 4. 2019 vyrazilo z Křemencárny 40 dobrovolníků na osvěžovací stanici u Pražské tržnice. Poprvé v dějinách pražských běhů došlo k třídění PET lahví, o což se zasloužila Mattoni po domluvě s RunCzech.

Samozřejmě byl nasbírán pytel PE víček.

Juniorský maraton 15. 4. 2019

Juniorský maraton je štafetový závod určený pro střední školy.
Družstvo složené z 10 členů překonalo maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhl 4,2 km.

Exkurze

12. 4. 2019 studenti F3. s prof. Mlynářovou navštívili Trelleborg Wheel Systems a.s., dříve Mitas.

15. 4. 2019 studenti F2. s prof. Hofmanovou navštívili cementárnu v Radotíně.

Čtvrtá zleva - ukázka drcených plastových odpadů, které se využívají jako palivo k ohřevu cementářské pece.

16. 4. 2019 studenti A3. s prof. Hofmanovou navštívili Ústřední čistírnu odpadních vod.

Pro srovnání - voda do čistírny vstupující a voda, která opouští čistírnu.

23. 4. 2019 studenti K3. s prof. Hofmanovou navštívili Ústřední čistírnu odpadních vod.

První foto - usazovák kalu, v něm usazený kal se využívá ve vyhnívací nádrži k výrobě bioplynu. Čistírna je z 80 % energeticky soběstačná.

Druhé foto - regenerační nádrž, kde odpočívají a nabírají síly mikroorganismy zodpovědné za biologické čištění odpadní vody.

Třetí fotka - kachňata kráčí po obvodu Dorrova usazováku:-)