Přednáška "Aktivní solární systémy"

19. prosince 2007 se uskutečnila přednáška pro třídy Z2. a Z3. O solárních zásobnících, regulátorech a výměnících přednášel Mgr.Karel Murtinger z Energetického informačního a konzultačního střediska.

Exkurze do Linde Gas a.s.

18. prosince 2007 si studenti Z3. prohlédli provoz firmy Linde Gas a.s.

Soutěž pro žáky základních škol

V týdnu od 3. do 7. prosince 2007 jsme uspořádali soutěž pro tříčlenná družstva žáků ze základních škol.
Ve studijním kole žáci řešili problematiku energetických zdrojů, zabývali se energetickou hodnotou potravin, výhřevností paliv, elektrárnami. Každé družstvo si vlastnoručně vyrobilo funkční větrník z různých materiálů. Hodnotili jsme jeho vzhled a výkon. Jak se jim to dařilo, posuďte sami.

Při praktickém kole přiřazovali symboly nebezpečnosti k různým látkám, se kterými se mohou setkat v běžném životě.

Přehled obchodů s ekologicky šetrnými výrobky a produkty ekologického zemědělství

Mapa bude průběžně doplňována.