Naše stromy pěkně rostou

8. listopadu se ekotým s prof. Kohoutovou vydal zkontrolovat naše dva stromy - dub a lípu. Lípa ve výšce 1 m má obvod kmene 33 cm, dub má ve výšce 1 m obvod kmene 32 cm.

Prezentace Ekoškoly

5. listopadu se konal Den otevřených dveří. Ekotým prezentoval svou činnost v oblasti třídění odpadů a provedl průzkum veřejného mínění na téma léčiva - jejich používání, testování na zvířatech a ekologická likvidace. Vyhodnocení sledujte zde.

ZŠ Barrandov

Cukrovar v Dobrovici

4. listopadu jsme se vydali na exkurzi do cukrovaru v Dobrovici. Dozvěděli jsme se, že zatímco v roce 1925 jsme byli cukrovou velmocí, v současnosti je v Čechách jen 7 cukrovarů (z toho 5 na Moravě). Shlédli jsme celý proces získávání cukru z cukrové řepy a nahlédli jsme do lihovaru, kde se cca ze třetiny dovezené řepy získává biolíh. V muzeu řepařství a cukrovarnictví jsme viděli spoustu zajímavostí z historie těchto odvětví (např. že v Dobrovici se v minulém století vyráběl speciální kostkový cukr pro anglickou královnu).