Zentiva

14. ledna jsme navštívili společnost Zentiva. V zapadákově na kraji Prahy:-) jsme se seznámili s prosperující moderní firmou, která je na evropském trhu jedničkou ve výrobě generických léků. Poslechli jsme si zajímavou přednášku o společnosti skupiny Sanofi (sem Zentiva patří už asi 10 let) a o technologii výroby lékových forem. Pak jsme nakoukli do provozu na výrobu mastí a tablet. Zajímavé je, že na počátku dnešní Zentivy stojí Jiří Fragner a pražská lékárna U Černého orla (sídlí na Malostranském náměstí).

Prezentovali jsme Ekoškolu

9. 1. 2014 se konal další Den otevřených dveří a členové ekotýmu prezentovali svoji činnost.

Víčka pomáhají

Od září sbíráme víčka pro postiženého chlapce. Nasbírali jsme celkem 14600 víček tj. 29,2 kg. Víčka byla předána rodině Čejkových. A pokračujeme:-)

Exkurze ke Flekům

8. ledna jsme se vydali se třídou F3. na exkurzi do pivovaru U Fleků. Konečně jsme zjistili, proč se naše ulice jmenuje Křemencova, proč sousední ulice je Pštrossova a proč mají flekovské hodiny nahoře medvěda brtníka. Vše souvisí se jmény proslulých sládků, kteří pracovali v tomto pivovaru. Viděli jsme varnu, sklep a hospodu. Věděli jste, že hospoda U Fleků má 1200 míst pro hosty? Zvenku zdá se malá, ale patří mezi největší hospody v Praze. Tak takové máme sousedy:-)