Recyklohraní

Ekotým se inspiroval výstavou Nicole Taubinger ve FOX GALLERY a vyhlásil soutěž o nejlepší šperk z plastu. Naše povedená umělecká dílka:

Minivýstavu si prohlédlo a hlasování se zúčastnilo 118 návštěvníků.

V kategorii Plast zvítězil šperk – spona do vlasů „Mořský svět“ s počtem bodů 14
Gábina Müllerová F2.

V kategorii Plast + kov zvítězil šperk - náušnice „Petky“ s počtem bodů 50

Lucka Dvořáková F4.A

Vítězkám gratulujeme.

Mezinárodní projekt - "Voda spojuje"

Ekotým začal pracovat na projektu "Voda spojuje". Vytvořil pracovní tým, vyhledal potřebné informace a ve spolupráci s dalšími studenty připravil projekt.

Do projektu se zapojí školy z 8 evropských zemí. Mezinárodní koordinaci zajišťuje Ekoškola Slovinsko ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) Rakousko.

V České republice má koordinaci na starosti Sdružení TEREZA.

Pro spolužáky ekotým připravil prezentaci projektu.

Světový den vody

Březen je u nás "měsícem vody". U příležitosti Světového dne vody ekotým připravil několik akcí.

Členové ekotýmu prezentovali náš projekt na 5. ZŠ Kladno při příležitosti Dne vody. Seznámili se s ním učitelé a žáci 6. - 9. tříd.

Žáci si mohli prakticky vyzkoušet měření pH, porovnávali pitnou, demineralizovanou a minerální vodu s vodou z Vltavy a využívali vodu jako rozpouštědlo při různých pokusech.

Našeho projektu si všiml i Kladenský deník:-))

Studenti s prof. Vrzáčkovou se zabývali problematikou pitného režimu. Porovnávali množství nápojů ve všední den a o víkendu, měřili příjem tekutin během dne a sledovali i množství jednotlivých druhů nápojů.

ZŠ Kuncova