Mezinárodní projekt "Voda spojuje"

Náš projekt " Porovnání chemických ukazatelů dvou ekosystémů" si můžete prohlédnout zde .

Třídíme plechovky

Vytříděné plechovky členové ekotýmu odnášejí do sběrného kontejneru v Žitné ulici.Zájezd do Anglie

V uplynulém týdnu navštívilo 30 studentů naší školy Anglii. Byli v Londýně, Oxfordu, Stratfordu a Windsoru a sledovali, zda tady také třídí odpad:-).


Potraviny a léčiva

V rámci laboratorních cvičení sledujeme přítomnost kyseliny glutamové v potravinách, obsah účinných látek v léčivech a obsah oxidu siřičitého ve víně.Naše stromy

2. dubna 2014 vyrazili studenti A4. s prof. Valentovou zkontrolovat naše dva stromy - dub a lípu.


Sportisimo 1/2Maraton Praha 2014

5. dubna 2014 jsme opět jako dobrovolníci pomáhali při organizaci běhu Prahou. S prof. Valentovou se zúčastnilo celkem 66 studentů a 10 absolventů a přátel ekoškoly:-).
Při té příležitosti studenti nasbírali 1037 víček pro náš projekt. Děkujeme.
Super exkurze - Liberec

3. dubna 2014 jsme navštívili jednotku chemického vojska v Liberci (celý název 312. prapor radiační, chemické a biologické ochrany). Viděli jsme terénní ukázky odebírání vzorků v zamořeném prostoru, odvoz raněného ze zamořeného prostoru, odmořování raněného, spouštění raněného ze čtvrtého patra v nosítkách na laně, odmořování vojenských aut. Vlezli jsme si do obrněného transportéru, viděli jsme průzkumný robotický systém, dále lehké obrněné vozidlo, jehož cena byla astronomická:-) Viděli jsme mobilní chemické laboratoře a stříleli jsme na trenažeru. K obědu jsme měli pravou vojenskou stravu z humanitárního balíčku IMRE III, kterou jsme si tematicky snědli na cvičišti:-) Na závěr jsme ještě stihli nakouknout do muzea na sbírku plynových masek od úplného zrodu až po současnost.
Exkurzi pro nás zařídila VŠCHT.
Projektové dny

Pravidelně pořádáme projektové dny pro žáky základních škol. Žáci se seznamují s bezpečností práce v laboratoři a s jednoduchými chemickými operacemi. S organizací pomáhají členové ekotýmu i ostatní studenti.ZŠ MendelovaZŠ MládíZŠ Barrandov