Botanická zahrada v Tróji

29. 4. 2008 navštívili studenti tříd Z2., F2., L3. a L4. Botanickou zahradu v Tróji. S využitím svých biologických znalostí plnili zadané úkoly.

Nejprve viděli Japonskou zahradu s jezírkem, ostrůvkem a s bambusovým hájem. Sledovali okrasné slivoně, sakury, rododendrony, azalky, skimie, vonokvětky, cypřišky, jinany atd. Za úkol měli načrtnout, co je v této zahradě nejvíce zaujalo.

Pak shlédli expozici flóry Středomoří a Turecka. Zde měli najít a nakreslit chrpu, šalvěj, hvozdík nebo rozrazil.
Dalším úkolem bylo sledování, zda-li už kvetou kosatce a popis jejich stonku.
Dále hledali různé trvalky, léčivé rostliny, sukulenty a jehličnany.
Posledním úkolem bylo popsat, co se jim líbilo v zahradě nejvíce, zda-li navštívili jinou botanickou zahradu a kde.
Za organizaci této akce děkujeme prof. Vojtíškové.

Adoptovali jsme klokana

24. 4. 2008 jsme se opět stali adoptivními rodiči. Náš synek:-) je klokan parma a najdete ho v expozici australských zvířat v horní části ZOO. Výhledově tam najdete i cedulku naší školy.

Den Země v ZOO

22. 4. 2008 jsme se v pražské ZOO zúčastnili setkání sponzorů ze středních škol a omrkli jsme naše budoucí klokáně:-)

Den Země a výsadba dalšího stromu

Slavíme Den Země vysazením stromku

Naší modré planetě jsme 18. 4. 2008 přinesli ke Dni Země malý dárek. Ve spolupráci se zahradníky a paní Černíkovou z Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy jsme vysadili asi tříletý dub v horní části Zahrady Kinských. Je to náš druhý stromek (nachází se v horní části Zahrady Kinských na Petříně u vchodu ze Šermířské ulice). Prvním je lipka na Petříně, která od loňského roku zdárně roste a sílí.

Cementárna

Třídy F3. a Z3. navštívily v rámci odborných exkurzí cementárnu v Radotíně. Studenti shlédli výrobu cementu, dozvěděli se o využití alternativních paliv v cementářských pecích a mohli posoudit energetickou i ekologickou náročnost celého provozu.

Napsali nám ze ZOO

V současné době vypršela lhůta, po kterou jsme v ZOO Praha adoptovali kombu ušatou.

Exkurze - Lovosice

8. 4. 2008 se studenti tříd F3. a Z3. zúčastnili exkurze do Lovochemie a.s.. Více podrobností najdete v exkurzní zprávě:-))

Biopotraviny

V březnu a v dubnu jsme se zabývali problematikou biopotravin. Členové ekotýmu připravili anonymní biodotazník. Ankety se zúčastnilo celkem 79 studentů. Odpovědi graficky zpracoval Jan Kačaba Z2.

Ve spolupráci s paní vedoucí naší školní jídelny jsme chtěli do jídelníčku zařadit jedno biojídlo. Domluvili jsme se na biočočce s biovejcem a biookurkou.

Čočka proti depresím

Čočka je díky vysokému obsahu vitamínů skupiny B, lecitinu, fosforu, hořčíku a vápníku výborným prostředkem proti depresím, stresům a psychickým poruchám.

Tento projekt se nám nepodařilo realizovat vzhledem k vysokým cenám biopotravin.

Seminář v Tereze

2. dubna 2008 se členové ekotýmu zúčastnili semináře v sídle sdružení Tereza v Praze. Zabývali se 6. krokem projektu Ekoškola - "Informování a spolupráce". Zkusili si cvičně uspořádat akci (den bez aut). Sestavovali myšlenkovou mapu - co vše je třeba zařídit a zajistit k takové akci. Na závěr se snažili napsat článek do novin.