Geosvět 2009

8. 1. 2009 si studenti C1A. s prof. Kohoutovou prohlédli Galerii minerálů a fosílií. Expozice je moderně koncipována a představuje přehledný vývoj života na Zemi s unikátními mineralogickými ukázkami.

Environmentální výchova

Environmentální výchova má pevné místo ve výuce.

V rámci předmětu "Toxikologie" se studenti Z3. s prof. Kohoutovou zabývali karcinogeny, pesticidy, chemickými zbraněmi, toxickými kovy, hnacími plyny do sprejů, toxikologií potravin a na daná témata zpracovávali prezentace, s nimiž pak seznamovali své spolužáky.

V předmětu "Životní prostředí" vyhledávali ohrožené druhy rostlin a živočichů.

Dále studenti řešili možnosti alternativních zdrojů energie (elektrárny - větrné, vodní, bioplynové, přílivové atd.)

Přehled obchodů s ekologicky šetrnými výrobky a produkty ekologického zemědělství

Opět jsme doplnili naši mapu.

Potřebujete lepidlo na parkety, nebo snad přípravek na údržbu oken? Na naší mapě najdete i barvy a laky.