Mezinárodní projekt "Voda spojuje"

Náš projekt " Porovnání chemických ukazatelů dvou ekosystémů" si můžete prohlédnout zde .

Třídíme plechovky

Vytříděné plechovky členové ekotýmu odnášejí do sběrného kontejneru v Žitné ulici.

Zájezd do Anglie

V uplynulém týdnu navštívilo 30 studentů naší školy Anglii. Byli v Londýně, Oxfordu, Stratfordu a Windsoru a sledovali, zda tady také třídí odpad:-).

Potraviny a léčiva

V rámci laboratorních cvičení sledujeme přítomnost kyseliny glutamové v potravinách, obsah účinných látek v léčivech a obsah oxidu siřičitého ve víně.

Naše stromy

2. dubna 2014 vyrazili studenti A4. s prof. Valentovou zkontrolovat naše dva stromy - dub a lípu.

Sportisimo 1/2Maraton Praha 2014

5. dubna 2014 jsme opět jako dobrovolníci pomáhali při organizaci běhu Prahou. S prof. Valentovou se zúčastnilo celkem 66 studentů a 10 absolventů a přátel ekoškoly:-).
Při té příležitosti studenti nasbírali 1037 víček pro náš projekt. Děkujeme.

Super exkurze - Liberec

3. dubna 2014 jsme navštívili jednotku chemického vojska v Liberci (celý název 312. prapor radiační, chemické a biologické ochrany). Viděli jsme terénní ukázky odebírání vzorků v zamořeném prostoru, odvoz raněného ze zamořeného prostoru, odmořování raněného, spouštění raněného ze čtvrtého patra v nosítkách na laně, odmořování vojenských aut. Vlezli jsme si do obrněného transportéru, viděli jsme průzkumný robotický systém, dále lehké obrněné vozidlo, jehož cena byla astronomická:-) Viděli jsme mobilní chemické laboratoře a stříleli jsme na trenažeru. K obědu jsme měli pravou vojenskou stravu z humanitárního balíčku IMRE III, kterou jsme si tematicky snědli na cvičišti:-) Na závěr jsme ještě stihli nakouknout do muzea na sbírku plynových masek od úplného zrodu až po současnost.
Exkurzi pro nás zařídila VŠCHT.

ZŠ Mendelova

ZŠ Mládí